Zielone dachy to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w dzisiejszych czasach. Mają one wiele zalet, zarówno dla środowiska, jak i dla właścicieli budynków.

Zielone dachy

Zielone dachy, inaczej odwrócony dach lub ogrody na dachu, to dachy, na których uprawiana jest roślinność. Mogą one mieć różną formę, od traw na płaskim dachu, po ogrody na dachach pochylonych. Jedną z największych korzyści związanych z zielonymi dachami jest poprawa izolacji termicznej budynku, co prowadzi do zmniejszenia kosztów ogrzewania w zimie oraz klimatyzacji w lecie. Ponadto, zielone dachy stanowią barierę dla hałasu, co może wpłynąć pozytywnie na komfort mieszkańców i pracowników budynku.

Zielone dachy posiadają także wiele korzyści dla środowiska. Roślinność na dachu jest naturalną barierą przed zanieczyszczeniami, pochłaniając szkodliwe substancje z powietrza. Zielone dachy przyczyniają się również do zwiększenia bioróżnorodności w mieście, stanowiąc schronienie dla owadów i ptaków. Ponadto, odwrócone dachy zatrzymują wodę deszczową, co zapobiega przeciążeniu kanalizacji deszczowej oraz erozji gleby.

Dach płaski pokryty roślinnością w postaci trawy jest to tak zwane zielone dachy

Zastosowanie zielonego dachu na budynku

Istnieje wiele sposobów, aby w praktyce zastosować zielone dachy. Dla przykładu intensywne dachy zielone można wykorzystać jako miejsce do uprawy warzyw i owoców. Stanowi to doskonały sposób na pozyskanie świeżych i zdrowych produktów. Natomiast na dachach płaskich można założyć trawnik, który stanowi miejsce do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Warto pamiętać, że odwrócony dach to dodatkowa powierzchnia czynna biologicznie. 

System, jaki aplikujemy pod zielone dachy to system, który:

 • Tworzy jednolitą, elastyczną i wodoodporną membranę, bez szwów i połączeń.
 • Ma wysokie właściwości odporności mechanicznej.
 • Wyróżnia się doskonałą przyczepność do różnych podłoży, takich jak beton, zaprawy cementowe, drewno, powłoki bitumiczne, powierzchnie stalowe.
 • Może byś stosowany na miejscowe pęknięcia.
 • Ma zastosowanie nawet do nieregularnych podłoży i grubych warstw.
 • Szybko wysycha.
 • Jest odpowiedni do mostkowania pęknięć.

Gdzie można aplikować nasz system Zielonego dachu ?

Warto również podkreślić, że zielone dachy można z powodzeniem stosować na różnego rodzaju budynkach, nie tylko na domach prywatnych. Zielone dachy na budynkach biurowych, halach przemysłowych czy osiedlach mieszkaniowych to doskonały sposób na poprawę estetyki budynków oraz wprowadzenie elementów przyjaznych dla środowiska w przestrzeń miejską.

Główne miejscem zastosowania to:

 • Domy jednorodzinne,
 • Budynki mieszkalne,
 • Budynki produkcyjne,
 • Hal przemysłowe,
 • Dachy pomieszczeń gospodarczych, daszki nad pojemnikami na śmieci, wejścia do domów i wiele więcej.

Zastanawiasz się, czy zielone dachy będą odpowiednim rozwiązaniem?

Odwrócone dachy to doskonałe rozwiązanie zarówno dla środowiska, jak i dla właścicieli budynków. Zapewniają one wiele korzyści, w tym poprawę izolacji termicznej, zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz klimatyzacji, a także ochronę środowiska naturalnego i zwiększenie bioróżnorodności w mieście i daje nam dodatkową powierzchnię czynną biologicznie.

Oferta firmy WellDom

W naszej ofercie znajdziecie także projekty specjalne, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, takie jak tarasowe ogrody czy dachy ogrodowe. Dzięki zielonym dachom naszej firmy klienci mogą cieszyć się nie tylko estetycznymi i ekologicznymi korzyściami, ale również dodatkową przestrzenią czynną biologicznie. Odwrócone dachy to bowiem nie tylko doskonałe rozwiązanie dla środowiska, ale również dla ludzi, którzy mogą cieszyć się pięknymi widokami oraz spędzać czas na świeżym powietrzu.

Podsumowując, odwrócone dachy to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje liczne korzyści dla środowiska i ludzi. Firma Welldom oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zielonych dachów, zapewniając trwałość, efektywność oraz estetykę. Zachęcamy do skorzystania z oferty firmy Welldom i wprowadzenia zielonych dachów do swojego budynku.

 

Obszar działań naszej firmy.

 

Realizujemy usługę głównie na terenie Śląska i ościennych województw, natomiast realizacje w innych częściach kraju również nie stanowią dla nas problemu.

 

Masz pytania? Potrzebujesz dodatkowych informacji lub wyceny? Napisz do nas