Dobrze wykonana termoizolacja dachu niweluje straty ciepła, dzięki czemu zmniejsza koszty ogrzewania. Latem chroni budynek przed nadmiernym nagrzewaniem.

 

Termoizolacja dachu

 

Prawidłowa termoizolacja dachu niweluje straty ciepła, ponadto latem chroni budynek przed nadmiernym nagrzewaniem się. Zabezpieczy ona również budynek przed wilgocią. Termoizolacja dachu jest istotna dla każdego budynku, ponieważ umożliwia zapewnienie komfortu cieplnego przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. Równie istotne dla energooszczędności budynku jest ocieplanie dachu w przypadku poddasza gospodarczego. Nieprawidłowo wykonana izolacja budynku lub jej brak wiąże się z potężnymi stratami ciepła, co może się przełożyć na niską temperaturę w pomieszczeniach i wzrost kosztów ogrzewania nieruchomości

 

 

Czym jest skuteczna termoizolacja?

 

Skuteczna termoizolacja to ochrona budynku przed utratą ciepła przez nieszczelne istniejące warstw izolacyjne, tj.

 • Papa bitumiczna, gont papowy
 • Membrana PVC i EPDM,
 • Blachy trapezowy
 • Blachodachówki

W efekcie czego ciepło przedostaje się na zewnątrz budynku, generując straty cieplne oraz wzrost kosztów ogrzewania budynku.

 

System, jaki aplikujemy to system, który zapewni, że termoizolacja dachu będzie:

 

 • Zapewniała Izolacje zarówno termiczną, jak i akustyczną
 • Termoizolacją charakteryzującą się wysoką odporna mechaniczną, chemiczną i termiczną, dlatego izolacja posłuży na lata.
 • System, który można aplikować jednakowo na beton, drewno, metal oraz materiały budowlane (ceramika, beton komórkowy, bitum itp.)
 • Możliwością zastosowania na istniejące warstwy izolacji.
 • Charakteryzował się niską chłonnością wody
 • Możliwością zastosowania w miejscach trudnodostępnych;

System, jaki aplikujemy to pianki otwartokomórkowe oraz zamkniętokomórkowe.

 

Gdzie można aplikować nasz system termoizolacyjny?

 

Główne miejscem zastosowania termoizolacji to:

 • Poddasze, stropy,
 • Ściany wewnętrzne, budynków produkcyjnych, magazynów, hal przemysłowych.

 

Zastanawiasz się, czy termoizolacja dachu będzie odpowiednim rozwiązaniem? 

 

Termoizolacja dachu odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu każdego budynku, niezależnie od tego, czy jest to dom jednorodzinny, czy budynek użyteczności publicznej. Każdy obiekt, zależnie od budowy dachu i umiejscowienia wymaga odpowiedniego zabezpieczenia w postaci termoizolacji dachu. Taką izolację można zamontować na każdym etapie budowy, również, gdy chcemy wyremontować stare poszycie, którego izolacja nie przeszła próby czasu lub wcale nie została zainstalowana.
Pomożemy Ci w tym wyborze, dlatego podczas procesu realizacji zamówienia doradzamy jaki system hydroizolacji w danej sytuacji najlepiej zastosować.

 

 

Obszar działań naszej firmy.

 

Realizujemy usługę głównie na terenie Śląska i ościennych województw, natomiast realizacje w innych częściach kraju również nie stanowią dla nas problemu.

Masz pytania? Potrzebujesz dodatkowych informacji lub wyceny? Napisz do nas