Hydroizolacja fundamentów, piwnic i zbiorników jest niezwykle istotna dla zachowania komfortu oraz bezproblemowego użytkowania obiektów.

Hydroizolacja fundamentów.

Hydroizolacja fundamentów to proces polegający na zabezpieczeniu obiektu przed działalnością wody. Nie tylko elewacja, jest ważnym elementem budynku, ale przede wszystkim fundamenty chronią ściany przed zawilgoceniem.

Kiedy fundamenty nie są odpowiednio zabezpieczone, wilgoć i woda gruntowa przenika do ścian. W takiej sytuacji zawilgocenie może pojawić się na ścianach wewnątrz budynku, doprowadzając do rozwoju pleśni i grzybów. Aby zabezpieczyć fundamenty przed destrukcyjnym działaniem wód gruntowych konieczne jest zastosowanie rozwiązań, które zapobiegają przenikaniu wilgoci.

Hydroizolacja piwnic.

Piwnice budynków mogą w pełni służyć nam tylko wtedy gdy mają szczelne hydroizolacje. Ściany są suche, a wilgoć nie może, wnikać w ściany z żadnej strony. Tylko wtedy mamy pewność, że nie rozwinie nam się pleśń lub grzyb. Możliwe są różne warianty wykonania skutecznej izolacji przeciwwodnej piwnic. Materiały hydroizolacyjne, jakimi dysponujemy to materiały wysokiej jakości. Dlatego piwnice budynku po wykonaniu hydroizolacji przez firmę welldom będą suche i chronione przed wnikaniem wody gruntowej.

Hydroizolacja zbiorników.

Zbiorniki często są betonowe, bądź murowane.  Dlatego narażone są one na znaczne i różnorodne obciążenia w postaci ciśnienia hydrostatycznego, które działają na zbiornik od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Często przy hydroizolacji zbiorników konieczne jest wykonanie kompleksowej usług tj. naprawy betonu, uszczelnienie i wykonanie hydroizolacji oraz wykonanie powłoki chemoodpornej chroniącej beton przed szkodliwymi oddziaływaniami chemicznymi.

Czym jest skuteczna hydroizolacja fundamentów, piwnic i zbiorników?

Skuteczna hydroizolacja to ochrona fundamentów, piwnic i zbiorników przed dostawaniem się wód gruntowych przez istniejące niezaizolowane warstwy, tj.

 • Beton,
 • Tynk
 • Metal
 • Cegła
 • Bloczki cementowe

System, jaki aplikujemy to system, który zapewni, że hydroizolacja będzie:

 • Odporny na dodatnie i ujemne ciśnienie hydrostatyczne
 • Trwale związania z podłożem.
 • Odporny mechanicznie, chemicznie, termicznie oraz będzie elastyczna, dlatego powłoka posłuży na lata.
 • Nadawał się również do zbiorników na wodę pitną, niezdatną do picia, zbiorników retencyjnych, kanałów ściekowych,
 • Miała wysokie właściwości hydrofobowymi, dlatego woda nie będzie wnikać ani przenikać przez zabezpieczone powierzchnie
 • Odporna na działanie siarczanów
 • Nadawał się do podłoży, wykazujących włoskowate pęknięcia spowodowane wibracjami, kurczeniem się albo rozszerzaniem podłoża.

Zastanawiasz się, jaka hydroizolacja fundamentów, piwnic i zbiorników będzie dobrym wyborem dla ciebie? 

Hydroizolacja fundamentów, piwnic oraz zbiorników pełni bardzo istotną rolę dla każdego budynku, niezależnie od tego czy jest to dom jednorodzinny, czy budynek użyteczności publicznej. Każdy obiekt, zależnie od budowy i umiejscowienia wymaga odpowiedniego zabezpieczenia w postaci hydroizolacji.
Pomożemy Ci w tym wyborze, dlatego podczas procesu realizacji zamówienia doradzamy jaki system hydroizolacji w danej sytuacji najlepiej zastosować.

Obszar działań naszej firmy.

Realizujemy usługę hydroizolacji głównie na terenie Śląska i ościennych województw, natomiast realizacje w innych częściach kraju również nie stanowią dla nas problemu.

Przykładowe realizacje:

Masz pytania? Potrzebujesz dodatkowych informacji lub wyceny? Napisz do nas